0 Kč

SKILAND

Areál Skiland Ostružná, Penzion Skiland Petříkov - jsme členy AHRČR

Areál Skiland

Zapomenutý kout: Polská hora

Zapomenutý kout: Polská horaPohraniční stezkou

Chceš si užít samoty (ve dvou) uprostřed hor, ve kterých skoro nepotkáš živáčka? I taková místa najdeš v Jeseníkách, či přesněji v Rychlebských horách. Čeká tě nepříliš náročné, byť docela dlouhé putování lesy a pralesy s bujným podrostem borůvek a občasnými výhledy do málo známých polských Gór Bialskich.

Trasa

Východiskem je turistická chata Paprsek. Od ní po červené směrem na Petříkov k rozc. Palaš (350 metrů) a dále asi 400 metrů do místa, kde se široká lesní cesta dostává na vrchol mírného stoupání (50°12’50.478″N, 16°59’54.065″E). Tady odboč doleva na neznačený lesní chodník, který tě po 200 metrech přivede ke státní hranici. Pusť se doleva a dál se už jen drž hraničních kamenů. Stezka je dobře prošlápnutá a viditelná. Po necelých 4 km dojdeš na Polskou horu (Góra Ruda Paprotnia, 1106 m) s pěknými výhledy. Hranice se pak prudce stáčí k JZ, za Kunčickým hřbetem k JV a pak znovu k JZ. Asi 170 metrů za vrcholem Chlupenkovce odboč po neznačeném chodníku od hranice doleva. Po 700 metrech přijdeš na rozc. Zhořelá. Odtud po červené zpět na Paprsek.

Upozornění: Túra je vhodná pouze pro zkušené turisty s dobrou znalostí orientace v mapě a v terénu. Nedoporučujeme za špatné viditelnosti a silného větru.