0 Kč

SKILAND

Areál Skiland Ostružná, Penzion Skiland Petříkov - jsme členy AHRČR

Areál Skiland

Opevnění: tvrz Hůrka

Pohraniční opevnění: tvrz Hůrka Tvrz Hůrka, největší zpřístupněná pevnost v Česku

Tvrz Hůrka představuje jeden z pilířů čs. opevnění z let 1935 – 1938. Je tvořena mohutnými bojovými objekty v nejvyšší odolnosti a rozsáhlým podzemním systémem chodeb a sálů, situovaným hluboko ve skalním masivu. Tvrz je po nedávné rekonstrukci přístupná v plném rozsahu (1,75 km podzemních chodeb a sálů, pět bojových objektů – tzv. srubů) a tč. je největším zpřístupněným objektem čs. opevnění. Návštěvníkům se nabízí pět různě dlouhých prohlídkových tras s časovou náročností 70 až 360 minut. Některé trasy jsou fyzicky náročné.

Hlavním exponátem je sama tvrz – významná vojensko-historická, stavební a technická památka. Unikátní jsou některé exponáty a pozůstatky zkoušek zbraní z doby okupace. Uvidíte tu originální posuvná pancéřová vrata ve vjezdu do tvrze, šikmý výtah/svážnici, funkční úzkorozchodnou pevnostní železnici s lokomotivou a dvaceti vagóny a pod. Přehlédnout nelze stopy zkoušek vyvíjených tajných zbraní určených pro nacistickou Wehrmacht, které byly na objektech tvrze Hůrka testovány.

Informace pro Jetíkovy stopaře: V zimním období je na tvrzi Hůrka umístěno Jetíkovo razítko z tvrze Bouda.

Přístup

Tvrz se nachází na severním okraji města Králíky u silnice Králíky — Hanušovice. Parkoviště ve vstupním areálu. Všechny objekty tvrze Hůrka leží na naučné stezce KČT Vojenská historie Králíky, začátek stezky na Velkém náměstí v Králíkách.

 

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.