0 Kč

SKILAND

Areál Skiland Ostružná, Penzion Skiland Petříkov - jsme členy AHRČR

Areál Skiland

Pohádkovým lesem: Okolí Rejvízu

 Pohádkovým lesem: Okolí RejvízuRozhledna na Zlatém chlumu

Hledáte-li tip na výlet, který určitě zabaví vaše ratolesti, vydejte se na Rejvíz. Dostanete se sem autobusem z města Jeseníku i odjinud. Výlet odstartujte občerstvením na Noskově chatě, přičemž nevynechejte prohlídku unikátních vyřezávaných židlí s tvářemi dávných štamgastů. Pak se po značené naučné stezce vydejte do NPR Rejvíz k Velkému Mechovému jezírku. Nahlédněte do tajemných černých vod, opatřete si Jetíkovo razítko a vraťte se po modré turistické značce zpět k Rejvízu na turistické rozcestí.

Odtud pokračujte po červené na Bleskovec a Chlapecké kameny, impozantní skalní výchoz, který vaše děti jistě neobejdou bez povšimnutí. Červená značka vás přivede přes Bílé skály až na rozhlednu Zlatý chlum, odkud se otevře půvabný pohled do jesenické kotliny a na hřebeny severní části Jeseníků. I na Zlatém chlumu můžete ulovit Jetíkovo razítko.

Pokud se nemusíte vracet k autu na Rejvíz, pokračujte dál po modré značce na Křížový vrch. Najdete tu poutní kostelík a vyhlášenou restauraci. Po zaslouženém občerstvení pokračujte dolů po modré lesem s mnoha prameny, které ukazují na blízkost lázeňského města Jeseníku. Les přejde v Smetanovy sady, v nichž najdete pomník jejich zakladatele, Vincence Priessnitze. Do centra či na nádraží je to odsud už jen pár kroků.

Trasa

Rejvíz, Noskova chata – NPR Rejvíz, Mechové jezírko – Rejvíz, rozc. – Zlatý chlum, rozhledna – Jeseník, žst. Cesta většinou bez velkého převýšení, v závěrečné fázi intenzivní sestup.