0 Kč

SKILAND

Areál Skiland Ostružná, Penzion Skiland Petříkov - jsme členy AHRČR

Areál Skiland

Před týdnem se uskutečnila akce, o které jsme již delší dobu informovali, tedy slavnostní otevření stálé expozice hudebních nástrojů.

V pátek 12. června na letní zahrádce horského hotelu Skiland zahrál úžasný Jazzzubs ze Zlína. Kapela složená ze skvělých muzikantů, kteří mají vytříbený cit pro jazz a swing. Poslouchat známé i méně známé písně bylo úžasné a velmi naplňující.

Sobotní dopoledne opět skvělým způsobem zahrál Jazzzubs a pro potěchu návštěvníků přijel zahrát také Ukulele band ZUŠ Jeseník, folková skupina Do Javora, pan Mirek Černý ze Zlína a jeho kolega Lovec. Předvedli velmi zajímavou a poučnou ukázku hry a zpěvu na netradiční hudební nástroje.

Večer se představil se svým pásmem valašský taneční soubor Trnka z Jesenicka a poté už slovo patřilo cimbálové muzice Řicmanica. Poblahopřát panu Muselíkovi ke slavnostnímu otevření expozice přišel i místní sbor dobrovolných hasičů a hasiček.

Pátek i sobotu měli návštěvníci možnost zdarma navštívit expozici hudebních nástrojů, kde jim úžasný a jedinečný pan Pavel Brhel povídal o nástrojích a na spoustu z nich i excelentním způsobem zahrál.

Poděkování patří též personálu restaurace, který se profesionálním způsobem staral o chuťové pohárky hostů.

Napsali o nás:

Šumperský denikJesenický týdeníkKudy z nudy, Český rozhlasRegiony 24ZENŠumperský RejASKiBURGiON

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.