0 Kč

SKILAND

Areál Skiland Ostružná, Penzion Skiland Petříkov - jsme členy AHRČR

Areál Skiland

Ostružná hrdinkou v pořadu Náš venkov na ČT

Mnozí návštěvníci Ostružné se koncem února divili, co tu natáčí Česká televize, jejíž vozidlo měli možnost spatřit před Areálem Skiland v Ostružné. „Asi natáčí něco o lyžování a zimě“, hádala většina. Opravdu se natáčelo - Ostružná a okolní obce se staly hlavním námětem pro pořad Náš venkov vysílaný na ČT2.

Cyklus Náš Venkov se snaží zachytit nejen současné proměny českého venkova, ale také přibližovat tradiční hodnoty, výhody a nevýhody života na vesnici a osobitou práci občanů mimo města.

Natáčení začalo pohledem na Ostružnou z Ramzové a přiblížilo geografické uzpůsobení obce i demografický vývoj. Zmiňuje i dnešní obyvatele – povětšinou „náplavy“ z měst, kteří sem přišli podnikat v turistickém ruchu. Většina z nich jsou provozovatelé penzionů. Stálých obyvatel v Ostružné, Ramzové a Petříkově je 170.

Blíže představí pana Ing. Miloslava Muselíka – majitele Areálu Skiland, který před deseti lety při rekonstrukci restaurace, použil na dekoraci hudební nástroje. Tak začalo desetileté sbírání různých hudebních nástrojů, až jich bylo tolik, že se otevřela Stálá expozice hudebních nástrojů v Areálu Skiland. Ta se neustále rozrůstá a představuje průřez hudbou celého světa. Restaurace zároveň slouží i jako vhodné místo k pořádání koncertů a setkávání. Letos i jako místo pro 1. hasičský bál dne 19. 3. 2016 v restauraci Skiland.

Práci dobrovolných hasičů přiblíží Oldřich Balatka, který je velitelem a „duší“ místní jednotky. Taktéž je „náplavou“ z Litovle a v Ostružné, jak jinak, provozuje penzion.

V pořadu se najde místo i pro představení lyžařského areálu Ramzová, největšího v okolí, který společně s Ostružnou a Petříkovem tvoří sportovně-rekreační oblast Jeseníků.

Natáčení završilo příjemné posezení u muziky s místními obyvateli. Hrálo a zpívalo se od country, lidovky až po americké songy – jeden z návštěvníků byl americký muzikant, který se rád přidal. Opravdu se ukazuje, že zde žije pestrá směsice „vesničanů“, kteří k sobě mají blízko.

Přibližné datum vysílání tohoto natáčení je konec března na ČT2.

Tak sledujte, jak se žije v Ostružné.