0 Kč

SKILAND

Areál Skiland Ostružná, Penzion Skiland Petříkov - jsme členy AHRČR

Areál Skiland

Historie Skilandu

Dnes se podíváme do minulosti na tóóó - jak to bylo se Skilandem od jeho prvopočátku až do dneška. Připravili jsme pro vás fotogalerii, kde můžete srovnat minulost a přítomnost. Co a jak se změnilo a hlavně vylepšilo :-). Fotogalerii budeme doplňovat postupně, přidávat budeme cca co 14 dní. Věříme, že se vám srovnání bude líbit.

historie skilanduČtrnáct dní uběhlo jak voda a my tu máme druhou fotku ze série Historie Skilandu. Dnes se podíváme na to jak budovy hotelu a penzionu prošly proměnou. V roce 2004 byl okolo rozpadající se plotek a tři malé stromky. Za ty roky se plot opravil a vybudovalo se parkoviště pro hosty. Na budovách hotelu a penzionu se oživila barva a vyměnila se okna. Ovšem největší viditelnou změnou jsou stromky, které za ty roky "trošku" povyrostly a nyní jsou vyšší než budovy.

Hotel a penzion srovnání

Tak jako před 14 dny, přichází další fotka z historie Skilandu. Dnes se podíváme na hlavní vchod hotelu. Kromě nových průhledných dveří přibyla pro zvýšení komfortu nad dveřmi hlavního vchodu stříška. Díky ní nám vznikl úložný prostor a možnost menšího posezení. Na zdi přibylo naše logo a celý prostor oživily květiny.

hotel hlavní vchod

Jsme zpět a dnes se podíváme na vnitřní prostory hotelu. Konkrétně na společenskou místnost, která prošla velikou změnou. Starý nábytek nahradil nový, podél zdi přibyly lavice a na zemi lino nahradil koberec. Největší změnou je asi televize. Stará se nahradila novou a moderní. 

Před čtrnácti dny jsme se na "zoubek" koukli společenské místnosti na hotelu. Dnes se podíváme na spol. místnost rodinného penzionu. Dříve to bývala jídelna a v druhé části byla kuchyně. Dnes je to příjemná místnost s posezením, pingpongovým stolem, šipkami a dětským koutkem. 

společenská místnost penzion

Jsme tu znova s fotkou z historie Skilandu. Už jsme viděli hotel s penzionem zvenku, hl. vchod hotelu a společenské místnosti. Proto se dnes podíváme na pokoj rodinného penzionu. Dříve postel představovala jenom desku s matrací. Byli zde staré skříňky, na sezení křesla a na stěnách tapety. Dnes jsou zde pohodlné postele, komody s velkým úložným prostorem a stůl se židlemi na posezení. Jak se vám líbí?

pokoj r. penzionuVenku zima, sníh a my jsme tu s fotkou z historie Skilandu. Jelikož u nás chumelí, tak tu máme zimní areál. V roce 2006 měly budovy dřevěná okna a starou omítku, dnes mají plastová okna a barva na budovách se oživila. V březnu 2016 jsme byly zavátí sněhem a v dubnu 2018 se nás sníh také držel, tak jsme zvědaví na tento rok 2019. Co myslíte?

Zimní areál

Jak se říká "je tu zima jak na Sibiři" a my se opět hlásíme s fotkou z historie Skilandu. Dnes se podíváme, jak se změnil vjezd do našeho areálu. Kdysi hliněná cesta s výhledem na chatičky, které jsou již minulostí. Po levé straně byla dokonce vidět i silnice, ta dnes již vidět díky přístavbě jídelny a bowlingu nejde. Dnešní vjezd do areálu je vydlážděn a slouží primárně k zásobování, parkování za závorou není povoleno. Vidět můžete zvelebenou zahradu s atrakcemi pro děti a posezením.

vjezd do areálu

Sluníčko už sice svítí, ale sněhu je tu stále dost a tak jsme tu s další fotkou z historie Skilandu. Dnes se podíváme na přeměnu restaurace. Dříve to byl rozpadající se sklad, ze kterého se po "menší" úpravě stala restaurace. Původně se přestavěla pouze přední část, ale v následujících letech přibyla i jídelna s bowlingem. Také se přidalo druhé patro, kde se nachází tělocvična a Expozice hudebních nástrojů. Dalo by se říct, že restaurace zatím prošla největší proměnou. Co myslíte?

restaurace V historii Skilandu jsme se minule podívali na proměnu restaurace, a u ní dnes i zůstaneme. Restaurace, která dříve byla sklad, se opravila a poté i zvětšila. Přímo nad restaurací vyrostly apartmány a venku v areálu letní zahrádka. Z malé boudy připojené k budově se stala velká garáž pro zásobování. Z letní zahrádky vstoupíte do jídelny s bowlingem a dalšími aktivitami. Nad jídelnou se vybudovala tělocvična a expozice hudebních nástrojů, která obsahuje přes 700 hudebních nástrojů. 

Restaurace s letní zahrádkou

Jsme tu zas a opět s fotkou z historie Skilandu. Jednu velkou proměnu restaurace jsme už zveřejnili - proměna hlavní budovy restaurace. Dnes se podíváme, jak jsme se rozrůstali dále. Dříve se v areálu kromě hlavních budov nacházely i malé obytné chatky. Okolo areálu byl plot a ze silnice byly vidět všechny budovy. Dnes se na místo chatek k restauraci přistavěla jídelna s bowlingem a v podkroví najdete naši Expozici hudebních nástrojů a malou tělocvičnu.Restaurace bok z cesty

Dnes vítáme první jarní den a také další fotku z historie Skilandu. Venkovní prostory s restaurací jsme prošli křížem krážem a tak se jdeme konečně podívat dovnitř. Dříve obyčejné posezení u stolu s ubrusem a lampou, zdi vymalované na červeno a prázdná okna. Barva stěn a stoly sice zůstaly nezměněny, ale co se změnilo je více osvětlení, závěsy na oknech a výzdoba. Stejně jako Expozice hudebních nástrojů je plná exponátů, tak také restaurace je vyzdobena dalšími hudebními nástroji.

restaurace vnitřek

Dnes se podíváme na 12. fotku, kterou se dostáváme do poloviny naší historie Skilandu. Tentokrát se podíváme na bar. Stejně jako v celé restauraci, tak i u baru se barva stěn a barový pult nezměnil. Doplnila se výzdoba, kde se o dekoraci postaraly hudební nástroje. Dále se zlepšilo osvětlení a za barem vidíte mnohem větší sortiment ke koupi než předtím. Z poloprázdného baru se stal útulný a plně vybavený plac pro příjemné večery :-). Restaurace bar

Máme tu další fotku z historie Skilandu, tentokrát už poslední z restaurace.  Společně se podíváme na jídelnu, která se k restauraci dostavovala společně s druhým patrem, kde se nachází Expozice hudebních nástrojů a malá tělocvična. Po dostavění a uvedení do provozu, byla jídelna prázdná oranžová místnost se stoly, vzadu s bowlingem a dětským koutkem. Dnes v levém rohu naleznete zmrzlinový bar, v druhém snídaňový koutek pro ubytované a nad vchodovými dveřmi do jídelny je vybudovaný balkónek. Místnost se také zaplnila více stoly, osvětlením pro diskotéku, obrazy a květinami. Tak z prázdné místnosti vznikla plná, ale stále prostorná místnost. 

restaurace jídelna

Kvůli včerejšímu svátku přicházíme s pravidelnou středeční fotkou z historie až dnes. Ta dnešní se bude věnovat apartmánům, které najdete nad restaurací. Celkem máme 4 mezonetové apartmány, ve kterých najdete koupelnu, obývací pokoj s kuchyňkou a dva pokoje v patře. Celková kapacita je 7 osob. V době otevření bylo vybavení velmi jednoduché – jídelní stůl, židle a televize. Postupem času přibyl pracovní stůl, pohodlné křeslo s taburetem, skříňky a nová televize. Místnost se zaplnila různými dekoracemi, kterými se pokoj zaplnil a zútulnil.ApartmányPravidelný příspěvek fotky do naší historie je opět zde, dnes se podíváme na proměnu celého areálu zvenku. Původně se areál skládal pouze z budovy hotelu, penzionu a chátrající budovy sloužící jako skladiště. Součástí bylo i několik chatek, obyčejné štěrkové hřiště a zbytek areálu zarostlý. Z bývalého skladu vyrostla restaurace s jídelnou a apartmány. Chatky zmizely spolu se stromky a vybudovaly se místo nich tenisové kurty. Přibylo také dětské hřiště a venkovní posezení u restaurace i hotelu.

areál

Opět tu máme středu po 14 dnech a s ní i další foto z historie Skilandu. Dnes se na areál podíváme trochu „od zadu“. Pohled od železniční tratě na dnešní tenisové kurty. Dříve to byla pouze zarostlá travnatá plocha. Změna celkem znatelná. Jen ty koleje nám tu zůstaly.

Tenisové kurty

Jsme tu opět s fotkou z historie Skilandu. V roce 2016 se náš areál rozrostl o jednu budovu – přikoupili jsme budovu na Petříkově, bývalý penzion Ski klubu Lokomotiva a vznikl tak Penzion Skiland Petříkov. Vzhled budovy jsme moc neměnili, pouze jsme odstranili ztrouchnivělé balkóny u oken a přidali velký popis Penzion Skiland Petříkov. Takto ho nikdo nepřehlédne. 

petříkov

Jako každých čtrnáct dní, jsme tu s fotkou z historie Skilandu. Dnes se podíváme do vnitřních prostorů Penzionu Skiland Petříkov na jídelnu s pohledem na kuchyň. Dřívější holé bílé stěny, obyčejně vypadající výdejní okýnka a stolky na rautové snídaně nahradily barevné stěny, plno nových obrázků a sklápěcí pulty na výdej snídaní. Také se rozšířilo množství stolů, aby se najedlo více hostů najednou. Co myslíte, není jídelna nyní útulnější?

Petříkov jídelna - kuchyňDnes, opět po čtrnácti dnech jsme tu s fotkou z historie Skilandu. Stejně jako minule, zůstáváme u penzionu v Petříkově. A to konkrétně u společenské místnosti. Ta byla dříve bytem správce penzionu, a jelikož nyní plní jinou funkci, prošla tak asi největší změnou. Stěny dostaly barevný nádech, pověsily se obrázky, přidaly jsme stoly, židle, polštářky a závěsy. Hned to vypadá útulněji, nemyslíte?

Už se pomalu, ale jistě blížíme ke konci s naší sérií historie Skilandu. Dnes se naposledy podíváme na penzion v Petříkově, konkrétně na dětskou hernu. Ta byla součástí bytu správce, ze kterého je nyní společenská místnost. Dříve holá a na pohled chladná místnost s matracemi, polštáři a několika hračkami. Dnes se na ni kouká o poznání lépe. Stěny ožily barvou, přibyly obrázky, hrací koberec a další hračky. Prostě herna jak má být.

Čeká nás poslední foto z historie Skilandu. Podíváme se na místo, které se nachází za penzionem a dosud nebylo nijak hodnotně využito. Od jara 2018 budujeme na tomto místě wellness. Možná se to zdá jako dlouhá doba, ale mezitím jsme věnovali čas i jiným projektům, které dostaly přednost. Snad již tuto zimu budete moct sauny využívat. My se těšíme.