0 Kč

SKILAND

Areál Skiland Ostružná, Penzion Skiland Petříkov - jsme členy AHRČR

Areál Skiland

Historie Skilandu

Dnes se podíváme do minulosti na tóóó - jak to bylo se Skilandem od jeho prvopočátku až do dneška. Připravili jsme pro vás fotogalerii, kde můžete srovnat minulost a přítomnost. Co a jak se změnilo a hlavně vylepšilo :-). Fotogalerii budeme doplňovat postupně, přidávat budeme cca co 14 dní. Věříme, že se vám srovnání bude líbit.

historie skilanduČtrnáct dní uběhlo jak voda a my tu máme druhou fotku ze série Historie Skilandu. Dnes se podíváme na to jak budovy hotelu a penzionu prošly proměnou. V roce 2004 byl okolo rozpadající se plotek a tři malé stromky. Za ty roky se plot opravil a vybudovalo se parkoviště pro hosty. Na budovách hotelu a penzionu se oživila barva a vyměnila se okna. Ovšem největší viditelnou změnou jsou stromky, které za ty roky "trošku" povyrostly a nyní jsou vyšší než budovy.

Hotel a penzion srovnání

Tak jako před 14 dny, přichází další fotka z historie Skilandu. Dnes se podíváme na hlavní vchod hotelu. Kromě nových průhledných dveří přibyla pro zvýšení komfortu nad dveřmi hlavního vchodu stříška. Díky ní nám vznikl úložný prostor a možnost menšího posezení. Na zdi přibylo naše logo a celý prostor oživily květiny.

hotel hlavní vchod

Jsme zpět a dnes se podíváme na vnitřní prostory hotelu. Konkrétně na společenskou místnost, která prošla velikou změnou. Starý nábytek nahradil nový, podél zdi přibyly lavice a na zemi lino nahradil koberec. Největší změnou je asi televize. Stará se nahradila novou a moderní. 

Před čtrnácti dny jsme se na "zoubek" koukli společenské místnosti na hotelu. Dnes se podíváme na spol. místnost rodinného penzionu. Dříve to bývala jídelna a v druhé části byla kuchyně. Dnes je to příjemná místnost s posezením, pingpongovým stolem, šipkami a dětským koutkem. 

společenská místnost penzion

Jsme tu znova s fotkou z historie Skilandu. Už jsme viděli hotel s penzionem zvenku, hl. vchod hotelu a společenské místnosti. Proto se dnes podíváme na pokoj rodinného penzionu. Dříve postel představovala jenom desku s matrací. Byli zde staré skříňky, na sezení křesla a na stěnách tapety. Dnes jsou zde pohodlné postele, komody s velkým úložným prostorem a stůl se židlemi na posezení. Jak se vám líbí?

pokoj r. penzionuVenku zima, sníh a my jsme tu s fotkou z historie Skilandu. Jelikož u nás chumelí, tak tu máme zimní areál. V roce 2006 měly budovy dřevěná okna a starou omítku, dnes mají plastová okna a barva na budovách se oživila. V březnu 2016 jsme byly zavátí sněhem a v dubnu 2018 se nás sníh také držel, tak jsme zvědaví na tento rok 2019. Co myslíte?

Zimní areál

Jak se říká "je tu zima jak na Sibiři" a my se opět hlásíme s fotkou z historie Skilandu. Dnes se podíváme, jak se změnil vjezd do našeho areálu. Kdysi hliněná cesta s výhledem na chatičky, které jsou již minulostí. Po levé straně byla dokonce vidět i silnice, ta dnes již vidět díky přístavbě jídelny a bowlingu nejde. Dnešní vjezd do areálu je vydlážděn a slouží primárně k zásobování, parkování za závorou není povoleno. Vidět můžete zvelebenou zahradu s atrakcemi pro děti a posezením.

vjezd do areálu

Sluníčko už sice svítí, ale sněhu je tu stále dost a tak jsme tu s další fotkou z historie Skilandu. Dnes se podíváme na přeměnu restaurace. Dříve to byl rozpadající se sklad, ze kterého se po "menší" úpravě stala restaurace. Původně se přestavěla pouze přední část, ale v následujících letech přibyla i jídelna s bowlingem. Také se přidalo druhé patro, kde se nachází tělocvična a Expozice hudebních nástrojů. Dalo by se říct, že restaurace zatím prošla největší proměnou. Co myslíte?

restaurace V historii Skilandu jsme se minule podívali na proměnu restaurace, a u ní dnes i zůstaneme. Restaurace, která dříve byla sklad, se opravila a poté i zvětšila. Přímo nad restaurací vyrostly apartmány a venku v areálu letní zahrádka. Z malé boudy připojené k budově se stala velká garáž pro zásobování. Z letní zahrádky vstoupíte do jídelny s bowlingem a dalšími aktivitami. Nad jídelnou se vybudovala tělocvična a expozice hudebních nástrojů, která obsahuje přes 700 hudebních nástrojů. 

Restaurace s letní zahrádkou

Jsme tu zas a opět s fotkou z historie Skilandu. Jednu velkou proměnu restaurace jsme už zveřejnili - proměna hlavní budovy restaurace. Dnes se podíváme, jak jsme se rozrůstali dále. Dříve se v areálu kromě hlavních budov nacházely i malé obytné chatky. Okolo areálu byl plot a ze silnice byly vidět všechny budovy. Dnes se na místo chatek k restauraci přistavěla jídelna s bowlingem a v podkroví najdete naši Expozici hudebních nástrojů a malou tělocvičnu.Restaurace bok z cesty

Dnes vítáme první jarní den a také další fotku z historie Skilandu. Venkovní prostory s restaurací jsme prošli křížem krážem a tak se jdeme konečně podívat dovnitř. Dříve obyčejné posezení u stolu s ubrusem a lampou, zdi vymalované na červeno a prázdná okna. Barva stěn a stoly sice zůstaly nezměněny, ale co se změnilo je více osvětlení, závěsy na oknech a výzdoba. Stejně jako Expozice hudebních nástrojů je plná exponátů, tak také restaurace je vyzdobena dalšími hudebními nástroji.

restaurace vnitřek

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.