0 Kč

SKILAND

Areál Skiland Ostružná, Penzion Skiland Petříkov - jsme členy AHRČR

Areál Skiland

Bowling - virtuální prohlídka bowlingu

Můžete si rezervovat až dvě bowlingové dráhy na tel. 777 254 542 nebo na recepci hotelu. Prosíme o rezervace v čase od 8:00 - 17:00. Naše bowlingové dráhy NEJSOU vybaveny dětskými zábranami. Bowling je uzavřen v době výdeje obědů a večeří.

mail.: skiland@skiland.cz

Ceník

10:00 h. – 22:00 h. (24:00 h) 300,- Kč / 1 dráha / 1 hod. (cca 50 minut čistého hracího času)

Možnost zakoupení dárkového poukazu.

Bowlingová obuv k zapůjčení ZDARMA.

Otevírací doba

pátek a sobota 10:00h. – 24:00h.
neděle až čtvtek 10:00h. – 22:00h.

Stručná pravidla bowlingu

Bowling je stará hra, neboť bowlingové koule a kuželky byly nalezeny již v hrobě egyptského panovníka z roku 5200 před Kristem. Hra v současné podobě vznikla v polovině 19. století

Bowling je sport, kdy se hráč snaží hozenou bowlingovou koulí srazit co nejvyšší počet z deseti kuželek umístěných na konci dráhy.

Bowlingová dráha má obdélníkový tvar o rozměrech 18,29 délky (od čáry přešlapu do středu první kuželky) a1,05 šířky. Na konci dráhy stojí deset kuželek uspořádaných do trojúhelníku s jedním vrcholem k hráči. Povrch dráhy je vyroben z lakovaného dřeva a je ošetřen olejem.

Bowlingová kuželka je vysoká 38 cm a její váha je kolem 1,5 kg. Na sražení kuželek se používá plastová koule (hmotnost je uváděna v librách). Existují koule o různé velikosti a hmotnosti v rozmezí 6 až 16 liber. Obvod bowlingové koule nesmí být větší než 68,6 cm a její hmotnost 7,25 kg. Koule má pro snadnější uchopení tři otvory na prsty. Hraje se na deset kol (FRAME). V každém kole (s výjimkou posledního) se snaží hráč dvěma hody srazit deset kuželek na konci dráhy. Pokud se mu toto podaří na první pokus (STRIKE) druhý hod již nehází a ve hře pokračuje další hráč. V desátém kole při sražení všech kuželek druhým hodem (SPARE), hází hráč ještě jednou a pokud kuželky srazí prvním hodem, má ještě další dva hody.

Každá sražená kuželka přináší hráči jeden bod. Když hráč hodí strike připočítávají se mu k hodu body z následujících dvou hodů dalšího framu. V jedné hře lze tedy maximálně dosáhnout 300 bodů (12 po sobě jdoucích striků)