0 Kč

SKILAND

Areál Skiland Ostružná, Penzion Skiland Petříkov - jsme členy AHRČR

Areál Skiland

O Jesenickou značku je rekordní zájem

Rekordní počet zájemců zažádalo v letošní první výzvě o udělení značky JESENÍKY originální produkt ®. Certifikační komise, která zasedla 11. června v Hanušovicích, posuzovala celkem 14 výrobků. Mezi nimi se objevily například dřevěné hračky, repliky historického skla, živá voda, výtvarně zpracované textilní a papírové výrobky s motivy rychlebské zvířeny a mnoho dalších.

Díky rozšíření území na oblast Nízkého Jeseníku mohou získat značku i výrobci ze vzdálenějších oblastí hor pod Pradědem. Značku tam ponese například Bílčický zdobený koláč mákem, povidly, tvarohem, ořechy či hruškami.

Celou sérii včelích produktů označí jesenickým zvonkem manželé Milerski, kteří se zabývají výrobou jejich produktů. Další nově certifikované výrobky z včelího vosku a med certifikovala Martina Čaputová. Výjimečnost její produkce tkví v chovu v naprosto čistém prostředí Nízkého Jeseníku. Do třetice značku získal med Vladislava Utíkala z Bruntálu, který také vyrábí produkty z včelího vosku a propolisu.

Značka se nově objeví i na tradičním kváskovém chlebu z produkce Rýmařovské pekárny. Pod názvem Živá voda – Schaumannovka se skrývá minerální voda s vyváženým obsahem všech minerálů z hlouby 42 m. Voda má pH stejné jako lidská krev, je tedy slabě zásaditá, a proto je označována za živou vodu.

Tradiční řemesla a předměty představují vlněné výrobky Spolku paní a dívek z Dvorců a umělecké ručně kované předměty Richarda Červinky z Valšové u Bruntálu. Do rodiny značky JESENÍKY originální produkt ® přibyly Pišlické dřevěné hračky, sýry Dita, uzené maso z Leštiny či domácí obuv z ovčí vlny. Katalog veškerých originálních jesenických výrobků se nechází na www.regionalni-znacky.cz/jeseniky. Celkem nyní, po devátém kole certifikace, nese značku fialového jesenického zvonku 62 výrobků nebo skupiny produktů, 18 stravovacích a ubytovacích služeb a 7 zážitků.

I u nás na Skilandu můžete zakoupit některé výrobky s oceněním JESENÍKY originální produkt ®. Jedná se například o med pana Půži nebo jeřabinový sirup VS Rychleby s.r.o. Produkty zakoupíte v recepci.