0 Kč

SKILAND

Areál Skiland Ostružná, Penzion Skiland Petříkov - jsme členy AHRČR

Areál Skiland

Dětský den: Dolní Morava

 Dětský den: Dolní MoravaTady to sviští!

Chcete dětem připravit pestrý den na čerstvém vzduchu, bez rizika protestů a protáhlých obličejů? Vydejte se do lyžařského areálu v Dolní Moravě a zapomeňte na předsudky, že se tady bez sněhu ukoušete nudou. Právě naopak!

Se zdatnějšími dětmi můžete vyrazit na vrch Klepáč, střechu Evropy, na níž se sbíhají hranice tří úmoří. Pokud vaše ratolesti zeměpisným unikátem nenadchnete, zachráníte situaci rozhlednou, kterou najdete na polské straně hranice. Je volně přístupná a nabízí překrásné výhledy na polskou, českou i moravskou stranu.

Nechcete-li se sem trmácet, můžete se z Dolní Moravy vyvézt lanovkou (i s koly) k chatě Slaměnka na opačné straně údolí, občerstvit se a větší či menší oklikou sejít (či sjet) zpět do obce, na dobrý oběd a zmrzlinový pohár.

A co odpoledne? Areál nabízí plejádu atrakcí, které spolehlivě zabaví nejen děti, ale i taťku s mamkou. Nejmenší děti najdou nafukovací hrad, trampolíny a dětský kolotoč (pozor na zmrzlinu v břiše). Větší se mohou utkat s nástrahami lanového parku nebo vylézt na dobrodružnou věž. Skvělý zážitek nabízí nejdelší letní bobová dráha v České republice: měří více než kilometr, oplývá 360° zatáčkami a vede místy až 6 metrů nad zemí.

A jako zlatý hřeb programu — Jetíkovo razítko. Přejeme vám pěkný den na Dolní Moravě!

Přístup

V Červeném Potoku odbočte ze silnice II/312 Králíky — Hanušovice. Na Dolní Moravu zajíždějí také pravidelné autobusové linky.